Firmamız, 10 yılı aşkın birikim ve iş tecrübesini 2012 yılında ; Kuzey Ağaç ve Orman Ürünleri Ltd.Şti. ünvanı altında bir araya getiren, sektöründeki her türlü yeniliği ve gelişmeleri takip ederek, Türkiye’nin en ileri fabrikalarının ürettiği kaliteli ürünleri gerek distribütörlük anlaşmaları, gerek Kurumsal satıcı sıfatı ile ve hepsinden öte RICCO markası ile bizzat üretici sıfatıyla , Müşterilerinin gereksinim duyduğu ürünleri üretmekte , ve özenli üretim çalışmaları sonucu ortaya çıkan ürünleri alıcıları ile buluşturan profesyonel bir Üretim ve Dış Ticaret çözüm merkezidir.

Mamüllerin üretildiği fabrikaların 30 000 m2 kapalı alana sığan hacimleri ile Muhtelif ebatlarda , Yüksek Parlaklık ve Kalitede Akrilik Yüzeyleri E-1 Kalitesine sahip MDF üzerine uygulayarak ;
ULTRA HIGH GLOSS AKRILIK MDF PANEL ile

UV BOYALI HIGH GLOSS MDF PANEL
PVC HIGH GLOSS MDF PANEL
R3-R6-R9 formlarında LAMİNAT MUTFAK TEZGAHLARI

GRAFİK BASKI çözümleri ve

levha ürünler ile aynı renk ve desenlerde KENAR BANDI

üretimleri ile sektöründe adını hızla duyurmaya başlayan firmamız, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Yunanistan, Finlandiya, İran, Makedonya başta olmak üzere 14 ülkeye ulaştığı İhracat müşteri portföyü ile seçkin mobilya üreticilerinin ve diğer firmaların tercih ettiği ve aradığı bir marka haline gelmiştir. 

Profesyonel çalışma anlayışını kurumsal kimliğin temeline yerleştiren Kuzey Ağaç ve Orman Ürünleri Ltd.Şti. ürün kalitesi, üretim kapasitesi, ekonomik fiyat , çözüm odaklı hizmet politikası ve hızlı servisi ile sektörün öncü firmaları arasında yer alma hedefiyle çalışmalarına devam etmektedir.